Blachodachówka

Blachodachówka jest jednym z praktyczniejszych rozwiązań do pokrycia dachu. Chętnie wybierane przez inwestorów, a w wersji modułowej, dodatkowo pięknie się prezentuje. Po odpowiednim montażu wygląda spójnie i jednolicie, wręcz ciężko zauważyć pojedyncze elementy. Co wyróżnia blachodachówki na rynku i jakie mają zalety?

Główne zalety blachodachówki

1. Różnorodne wzornictwo – zarówno klasyczne, jak i oryginalne. Gdy widzimy dach pokryty tego rodzaju dachówką może nam się wydawać, że jest na nim jedna z klasycznych dachówek ceramicznych, jak również odbiór może sugerować nowoczesną blachę na rąbek.

2. Szeroka kolorystyka, odcienie i efekty wizualne – Dach może mieć właściwie dowolny kolor, nasycenie, może być matowy, półmatowy lub błyszczący. Dzięki temu wyróżni się on w architekturze dowolnego budynku i odpowiednio do niego dopasuje.

3. Wysoki poziom trwałości – zależnie od producenta pokrycia dachowego ochrona gwarancyjna może wynosić 10, 20 lub więcej lat. W większości przypadków dach prezentuje się pięknie i spełnia swoją funkcję jeszcze lata później.

4. Lekkość konstrukcji – zdarza się, że nośność dachu jest stosunkowo niska. Wówczas właśnie blachodachówka daje możliwość pokrycia do w estetyczny sposób, przy zachowaniu wymaganych parametrów i bezpieczeństwa mieszkańców i nieruchomości. A mimo to przy silnych wiatrach blachodachówka nie zostanie oderwana ani przesunięta, dzięki wytężonej pracy montażystów.

5. Odpowiednie zabezpieczenie dachu – blachodachówka dostępna jest w różnych wersjach: modułowej, blachy trapezowej czy w formie arkusza. Każda z tych metod ma odpowiednie właściwości zabezpieczające dla dachu i doskonale sprawdza się przy dłuższym użytkowaniu.

Czy warto zdecydować się na blachodachówkę?

Wiele osób poleca szczególnie wersję modułową, gdyż odpowiednie docinanie elementów na wymiar pozwala na oszczędność materiału, jak i osiągnięcie oczekiwanych efektów. Wybór rozwiązania dla siebie najlepiej omówić z profesjonalną firmą, która zajmie się jej montażem.

Comments are closed.

  • Jesteśmy na FacebookFacebook