Blachy z posypką to popularna odmiana blachodachówek. Producenci stale wprowadzają ulepszenia oferowanych produktów. W przypadku blachodachówek było to opracowanie najnowszej technologii polegającej na pokryciu jej specjalną posypką. Ze względu na dodatki blachy tego typu są trwalsze i cięższe niż standardowe blachodachówki. Ich właściwości i walory estetyczne sprawiają, że mona je stosować na każdym budynku. Poprawne ułożenie blachodachówki z posypką zapewni w efekcie wytrzymałe pokrycie dachowe przez długie lata.

Jak powstaje blachodachówka z posypką?

Różnica między standardową blachą dachową a blachodachówką z posypką jest taka, że ta druga jest dodatkowo pokrywana kamiennym granulatem. Wytwarza się ją ze stalowych ocynkowanych blach, które podobnie jak w tradycyjnym wydaniu zabezpieczane są warstwami ochronnymi np. akrylową czy epoksydową. Sprawia to, że staje się ona znacznie trwalsza. Blacha osiąga swoją ostateczną formę, gdy zewnętrzna warstwa zostanie posypana wspomnianym granulatem i utwardzona jeszcze jedną warstwą akrylową. Dzięki temu blacha z posypką cechują się znacznie większą odpornością na warunki atmosferyczne. Ponadto, dzięki zawartości granulatu posiada lepsze własności izolacyjne niż tradycyjna blachodachówka.

Blachy z posypką mineralną i wulkaniczną

W naszej ofercie posiadamy blachy z posypką mineralną, która gwarantuje najlepszy efekt wizualny oraz bardzo dobre parametry w zakresie wytrzymałości. Sprzedajemy także blachy z posypką wulkaniczną, które dobrze tłumią hałas.

  • Jesteśmy na FacebookFacebook