Blachodachówki: blachy modułowe – Kielce

Blachodachówka to stalowe pokrycie dachowe sprzedawana w arkuszach ciętych na wymiar oraz panelach. Swoim wyglądem przypomina klasyczne dachówki. Elementy blachodachówki są ocynkowane, a ich zewnętrzna warstwa pokryta jest dodatkowo zwiększającymi wytrzymałość i walory estetyczne powłokami organicznymi. Blachodachówki montuje się na dachach, których pochylenie wynosi nie mniej niż 12°. Są one dość podobne do blach trapezowych. Prezentują się jednak atrakcyjniej i mają większe możliwości zastosowania, co wpływa na nieco wyższą cenę.

Montaż blachodachówek

Montaż blachodachówek odbywa się na dwa sposoby: poprzez kładzenie na wcześniej przygotowanych drewnianych łatach lub bezpośrednio na powierzchnię dachu. Ważne jest, aby podczas ich montażu stosować dodatkowe akcesoria takie jak folia paraprzepuszczalna. Blachodachówki są lekkie i nie obciążają konstrukcji. Jeden metr kwadratowy blachy waży średnio 4 kilogramy. Dlatego mogą być one z powodzeniem używane nie tylko do krycia dachów domów, ale również hal czy garaży. Do ich przymocowania wykorzystuje się wkręty samowiercące, które posiadają gumowe uszczelki.

Arkusze cięte na wymiar i panele modułowe

Posiadamy blachodachówki w arkuszach ciętych na wymiar oraz panelach modułowych. Moduły świetnie sprawdzają się w przypadku dachów skośnych. Oferowane przez nas blachodachówki mogą być pokryte różnymi powłokami takimi jak poliester połysk, poliester mat, HDX, purex, pural mayt, nova oraz nova mat.

Zobacz także: Blachodachówka czy dachówka – co wybrać?

Współpracujemy z takimi producentami jak Blachotrapez, Budmat, Dachpol, Finish Profiles oraz Ruukki.

  • Jesteśmy na FacebookFacebook