dach

Blachodachówka jest prostym, tanim i estetycznym rozwiązaniem, często widywanym na dachach polskich domów. Jak o każdy element domu, o blachodachówkę należy dbać. Poniżej prezentujemy kilka porad dotyczących dbania i konserwacji blachodachówki, które przedłuża żywotność dachu.

Szybkie naprawy

Intensywne opady lub wichury mogą zarysować, pogiąć lub poderwać blachę. Zalecamy po każdym intensywnym wyładowaniu atmosferycznym poświęcić chwilę na obejrzenie dachu. Jeśli tylko zauważymy usterkę w naszym pokryciu, powinniśmy ja jak najszybciej naprawić. Nawet drobne zarysowania powinniśmy pokryć specjalną farbą. Nie usunięte na czas spowodują korodowanie i w efekcie przeciekanie dachu. Z kolei pogięte moduły należy w całości wymienić. Możemy napraw dokonywać sami, jednak w większości wypadków rekomendujemy wynajęcie specjalisty – dekarza.

Czyszczenie dachu

Z czasem na naszym dachu będzie gromadzić się brud. Pył, kurz, liście, nie tylko źle wyglądają, ale ich nagromadzenie (np. przy łebkach śrub przytrzymujących blachę) z czasem tworzy miejsca, z których z trudem odprowadzana jest wilgoć. To z kolei może przyspieszyć korozję dachu. Dlatego, zalecane jest mycie dachu raz do roku. Dach najlepiej myć strumieniem wody pod ciśnieniem, zaczynając od góry i schodząc po mału w dół, tak aby woda z zabrudzeniami swobodnie spływała do rynien.

W przypadku zanieczyszczeń, których nie można po prostu spłukać, wystarczy usunąć je gąbką lub miękką szczotką. Jeśli chcemy, możemy też cały dach umyć szczotką i specjalnym szamponem z woskiem, który dodatkowo zabezpieczy dach i nada mu bardzo świeży wygląd. Co ważne, do mycia dachu nie wolno używać środków chemii gospodarczej. Agresywne środki chemiczne uszkadzają warstwę powlekaną blachodachówki, powodując jej zdecydowanie szybsze zużycie i uszkodzenia. Tak samo, nie powinniśmy szorować dachu czymkolwiek co może zarysować powłokę, stąd doradzamy bardzo miękkie szczotki i gąbki.

W wypadku układania, przeglądów i napraw dachów w Kielcach i okolicach, zachęcamy do kontaktu z Ekspres Dach – Pokrycia Dachowe. Oferujemy pełen zakres usług dekarskich i profesjonalne podejście do każdego klienta.

Comments are closed.

  • Jesteśmy na FacebookFacebook