narzędzia potrzebne do położenia dachu

Dach jest jednym z najważniejszych elementów każdego budynku, ponieważ chroni go przed działaniem czynników atmosferycznych, takich jak opady i wiatr, a także zapobiega wychładzaniu się wnętrza. Do jego wykonania niezbędne jest przygotowanie odpowiedniej więźby stanowiącej strukturę nośną oraz ułożenie na niej wybranego rodzaju pokrycia dachowego. W Kielcach usługami tego typu zajmuje się firma Expres Dach, oferująca także montaż okien dachowych i zakładanie orynnowania. Przekonajmy się, z jakiego sprzętu korzysta się przy pracach związanych ze stawianiem więźby dachowej i instalowaniem materiału pokryciowego.

Co jest potrzebne do montażu więźby dachowej?

Więźba dachowa powstaje zwykle z drewna drzew iglastych, na ogół sosny, świerku bądź modrzewia w zależności od dostępności poszczególnych gatunków na danym obszarze i kosztów ich zakupu. Do jej ustawienia niezależnie od konstrukcji dachowej używane są stosunkowo grube belki, a dodatek mogą stanowić także deski lub płyty drewnopochodne, jeżeli potrzebne będzie poszycie stałe. Do ich obróbki stosuje się rozmaite narzędzia stolarskie, przede wszystkim jednak wszelkiego rodzaju pilarki. Pomocniczo używa się też m.in. gwoździarek i wkrętarek.

Z jakiego sprzętu korzysta się przy układaniu pokrycia dachowego?

Ekwipunek potrzebny do ułożenia pokrycia dachowego jest w głównej mierze uzależniony od jego rodzaju. W przypadku stosowania stosunkowo taniej papy termozgrzewalnej niezbędny okaże się palnik pozwalający na podgrzanie warstwy bitumicznej do temperatury gwarantującej związanie jej z podłożem. Jeżeli używana będzie blacha trapezowa, głównym oprzyrządowaniem okaże się wkrętarka ułatwiająca instalowanie tzw. wkrętów farmerskich. Gdy w grę wchodzi blacha płaska układana na rąbek stojący, nie obejdzie się np. bez profilarki do przygotowania zagięć czy nożyc do blachy. Narzędzia tego rodzaju okażą się też konieczne przy wykonywaniu tzw. obróbek blacharskich.

Comments are closed.

  • Jesteśmy na FacebookFacebook