metalowe pokrycie dachu

Ostateczny wygląd dachu, tak jak jego szczelność i trwałość zależą zarówno od jakości wykonanych prac dekarskich, jak i od właściwości zastosowanego pokrycia dachowego. W Kielcach ich montażem zajmuje się firma Expres Dach, oferująca szeroki wybór materiałów pokryciowych. Wśród rozwiązań cieszących się największą popularnością znajdują się pokrycia zrobione z metalu. Przekonajmy się, jakie są ich rodzaje i sprawdźmy oferowane przez nie charakterystyki.

Jakie są metalowe pokrycia dachowe?

Wśród popularnych pokryć dachowych znajdują się różne rodzaje blach. Zwykle są one zrobione ze stali, która jest zabezpieczona antykorozyjnie warstwą ocynku oraz specjalnie nałożoną powłoką z tworzywa sztucznego, które zmniejsza ryzyko pojawienia się rdzy wskutek kontaktu z rozmaitymi substancjami chemicznymi od osadzających się na dachu pyłów po szczątki organiczne. Stosuje się też inne stopy, które są mniej podatne na uszkodzenia, lecz zarazem okazują się droższe. Podstawowym rodzajem metalowego pokrycia dachowego jest blacha trapezowa oraz blacha płaska łączona na rąbek stojący. Stosuje się też blachodachówkę w postaci dużych arkuszy dopasowywanych do wymiarów i geometrii dachu oraz tzw. blachodachówkę modułową, której komponenty mają niewielkie rozmiary.

Co można zyskać dzięki blachom dachowym?

Zaletą stosowania blach dachowych będzie ich nieznaczna w stosunku do powierzchni pokrycia masa, a także dobra trwałość, wynosząca zwykle przynajmniej kilkanaście lat. Plusem będzie też stosunkowo szybki, choć wymagający doświadczenia i wiedzy fachowej montaż. Liczy się przystępna cena oraz wysoki poziom oferowanej estetyki. Blacha trapezowa świetnie sprawdza się na budynkach nowoczesnych, podobnie jak blachodachówka, idealnie pasująca do brył klasycznych i znakomicie imitująca droższe i cięższe dachówki ceramiczne lub betonowe.

Comments are closed.

  • Jesteśmy na FacebookFacebook