bordowa dachówka na dachu

Jedną z opcji podczas wyboru pokrycia dachu jest blachodachówka modułowa. Co warto o niej wiedzieć?

Zastosowanie blachodachówki modułowej

Blachodachówka modułowa idealnie sprawdzi się na każdym dachu, na którym dachówka ceramiczna lub betonowa byłaby za ciężka. Jest także dla nich tańszą alternatywą. Stosuje się ją głównie w przypadku skomplikowanych, wielospadowych dachów. Ponieważ w łatwy sposób można ją do nich dopasować. Blachodachówka modułowa sprawdzi się w przypadku budynków położonych blisko lasu lub w otoczeniu wielu drzew. Tego tylu dachówkę czyści się szybko z pyłków drzew i innych zabrudzeń.

W przypadku obiektów o dużej powierzchni dachów, takich jak hale i magazyny, częściej niz blachodachówkę wykorzystuje się blachę trapezową, głównie ze względu na mniejszy koszt. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by zastosować blachodachówkę modułową także na tego rodzaju zabudowaniach.

Montaż blachodachówki modułowej

Montaż blachodachówki nie jest trudny i polega na układaniu arkuszy w odpowiedni sposób i łączeniu modułów za pomocą zamków. Ważne, aby zrobić to dokładnie i każdy zamek zadziałał. Arkusze powinny nachodzić jeden na drugi w odpowiedni sposób. Blachodachówkę modułową można przycinać, wykorzystując do tego celu nożyce do cięcia na zimno. Nie wolno przycinać jej szlifierką kątową, ponieważ uszkadza ona wierzchnią warstwę, co prowadzi do szybkiego pojawienia się korozji.

Mimo tego, że takie prace są wykonalne już dla dwóch osób, to warto, by zajęła się nimi ekipa doświadczonych dekarzy. Daje to gwarancję odpowiedniego montażu i braku problemów w przyszłości.

Zalety blachodachówki modułowej

  • uniwersalność, nadaje się do prostych jak i wielospadowych dachów,
  • nowoczesny wygląd, zbliżony do dachówek ceramicznych,
  • wiele kolorów do wyboru,
  • wykończenie matowe lub z połyskiem,
  • dobry stosunek ceny do jakości,
  • lekkość konstrukcji,
  • łatwość i szybkość montażu,
  • nie nasiąka wodą, odporna na dużą wilgotność.

Warto pamiętać, że blachodachówka modułowa nie sprawdzi się na dachach o nachyleniu większym niż 14°. Konieczne również będzie dodatkowe wygłuszenie sufitu, jeśli budynek położony jest w dość hałaśliwym miejscu, ponieważ sama blachodachówka modułowa nie zapewnia wysokiej izolacji akustycznej.

Blachodachówka modułowa jest więc rozwiązaniem, po które warto sięgnąć, ponieważ jest trwałe, niedrogie i wyjątkowo estetyczne.

Comments are closed.

  • Jesteśmy na FacebookFacebook